Рейтинг онлайн радіо – TOP 40 – Македонська

08.01.2021 Откл Автор: blouse8
 1. 64

  :

  Радио Комета

  : Македонія : Гостивар : Поп : Македонська

  Музичката програма се состои од музика, емисии од забавен карактер, актуелни вести подготвени од екипата, вести кои се презентираат во соработка со BBC на македонски, бизнис информации, спортски вести, топ листи и контакти со слушатели. Гостивар 106.4 ФМ.

 2. 48

  :

  Радио Фортуна

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  “Радио Фортуна” преку својот внимателно избран и усогласен тим презентира претежно македоска поп и рок музика, но тука се и неизоставните нумери од екс-ју просторите а посебно застапена е хрватската поп и рок музика. 96.8 ФМ Скопје.

 3. 37

  :

  Радио Акорд

  : Македонія : Кичево : Поп : Македонська

  Програма се емитува музика по избор на слусателите, најнови хитови од македонската и странската музичка сцена и промоција на албуми. Кичево 96.5 ФМ.

 4. 17

  :

  Радио Кавадарци

  : Македонія : Кавадарци : Поп : Македонська

  За оние кои веруваат во моќта на радиото…

 5. 6

  :

  Зона М1

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Програмската шема на Зона М1 Радио е разновидна, богата со контактни емисии, информации, вести и друго. 104.4 ФМ Скопје.

 6. 1

  :

  Radio Vmro

  : Македонія : ? : Фолк / Етно / Кантрі : Македонська

  Radio Vmro Makedonija

 7. 0

  :

  Energy Radio

  : Македонія : Струга : Поп : Македонська

  Нашето радио постои од 2018 година и емитува програма исклучиво преку интернет. Емитуваме ретро музика како светски така и домашни ретро хитови. Нашата цел е да понудиме квалитетна музика која ќе ве задржи на нашите бранови 24/7.

 8. 0

  :

  Radio Uskana

  : Македонія : Кичево : Поп : Македонська

  Radio Uskana г.Кичево

 9. 0

  :

  Радио 5 Чоки

  : Македонія : Прилеп : Поп : Македонська

  Радио 5 Чоки Прилеп

 10. 0

  :

  Radio Zhelina

  : Македонія : Тетово : Поп : Македонська

  Radio Zhelina, Nje hap me afer vendlindjes tuaj…

 11. 0

  :

  Radio Fama

  : Македонія : Тетово : Поп : Македонська

  Radio ” FAMA ” – Tetove ju sherben dhe i mbulon me radio sinjal kualitativ qytetet Tetove dhe Gostivar ne numer afersisht 350.000 degjues potencial.

 12. 0

  :

  Радио Слободна Македонија

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Радио Слободна Македонија“ е национално радио кое ќе оди на целата територијата на Македонија од говорно музички формат на кое свои емисии и прилози ќе имаат најпознатите македонски радио и ТВ водители, актери, новинари и познати естрадни фаци.

 13. 0

  :

  Студент ФМ

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Приоритет во програмата за работата на радиото ке биде целокупниот образовен процес во Република Северна Македонија, сите проблеми поврзани за и околу образовниот процес, работата на студентскиот парламент, работата на сите студентски активности и проекти

 14. 0

  :

  Urban FM

  : Македонія : Скоп’є : Танцювальний / Клубний : Македонська

  Urban FM Skopje.

 15. 0

  :

  УГД ФМ

  : Македонія : Штип : Поп : Македонська

  Непрофитна радиодифузна установа која работи во состав на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип. „УГД ФМ“ има дозвола за работа од Советот за радиодифузија на Р. Македонија, врз основа на која добивме фреквенција за емитување на програмата.

 16. 0

  :

  Пулс Радио

  : Македонія : Неготино : Поп : Македонська

  “Пулс Радио” постои од септември 2011 година, а неговата мисија е да го облагороди етерот и да направи своите слушатели да уживаат. Ваше Радио… Ваш единствен вистински пријател ! Неготино 100.5 ФМ.

 17. 0

  :

  Pro FM

  : Македонія : Гостивар : Поп : Македонська

  Радио „Pro FM” е приватна радиостаница, која емитува 24 часовна програма на албански и турски јазици за Гостивар, Тетово и регионот.

 18. 0

  :

  Радио Плеj

  : Македонія : Струга : Поп : Македонська

  Радио Плеj Струга 90.4 ФМ.

 19. 0

  :

  Радио Мефф

  : Македонія : Прилеп : Фолк / Етно / Кантрі : Македонська

  “Радио Мефф” е посебно интересна радиостаница од причини што истата емитува само македонска музика од сите жанрови но сепак најзастапена е народната музика. 98.7 ФМ Прилеп.

 20. 0

  :

  Радио Медисон

  : Македонія : Кичево : Поп : Македонська

  Радио Медисон Кичево

 21. 0

  :

  Galaxy Radio

  : Македонія : Кавадарци : Поп : Македонська

  Galaxy Радио е локална приватна станица, која емитува 24 часовна програма за регионот на Кавадарци, Неготино и Демир Капија.

 22. 0

  :

  УКЛО ФМ

  : Македонія : Битола : Поп : Македонська

  Радио на Универзитетот “Св.Климент Охридски” – Битола УКЛО ФМ 90,8 е отворен медиум за сите заинтересирани студенти кој што сакаат активно да учествуваат во креирањето на програмата,да известуваат и соработуваат.

 23. 0

  :

  Club FM

  : Македонія : Скоп’є : Танцювальний / Клубний : Македонська

  Club FM е релативно ново градско радио, кое можете да го слушате на фреквенцијата 103.4 во Скопје. Идејата на радиото е да го поттикне културниот прогрес, со цел да се доближат новите музички текови до животните навики и сваќања на младите луѓе.

 24. 0

  :

  City Radio

  : Македонія : Скоп’є : Релакс : Македонська

  “Сити Радио” е музичко радио кое постои од октомври 2002-ра година, а неговата мисија е да го облагороди етерот и да направи своите слушатели да уживаат. 94.7 ФМ Скопје.

 25. 0

  :

  Радио МОФ

  : Македонія : Скоп’є : Танцювальний / Клубний : Македонська

  Радио МОФ е интернет радио кое продуцира и споделува музички и информативни содржини кои се достапни на www.radiomof.mk.

 26. 0

  :

  Jazz FM

  : Македонія : Скоп’є : Джаз / Блюз : Македонська

  JazzFM е едно невероятно радио базирано в Македония, чиито честоти достигат и до столицата на България – София. Поради огромният интерес от Българска страна решихме да стартираме Българо-Македонска мрежа, а този Блог ще е връзката между двете страни.

 27. 0

  :

  Life Radio

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Life Radio Skopje

 28. 0

  :

  Канал 103

  : Македонія : Скоп’є : Альтернатива : Македонська

  Искра светлина во мрачните лавиринти на МРТВ, најголема љубов и зависност, гордост, најдоброто радио на целиот свет, стотројка.

 29. 0

  :

  Радио Бубамара

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Радио “БубаМара” е формирано во 1994 година. Самото име има мошне богато-широко симболичко значење. Нејзиниот „говор” и се слуша и го слушаат (наслушнуваат). 105.2 ФМ Скопје.

 30. 0

  :

  Metropolis Radio

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  “Радио Метрополис” емитува 70% македонска поп музика, со што дава значаен придонес во продуцирањето, емитувањето и развојот на македонската забавна музика. Останатите 30% се исполнети со популарна светска, како и музика од соседните држави. 99.4 ФМ Скопjе

 31. 0

  :

  Радио Роса

  : Македонія : Скоп’є : Фолк / Етно / Кантрі : Македонська

  Запознајте го единственото македонско народно радио радио Роса! Нашето радио е единственото кое ја третира и негува македонската народна песна и традиција, македонскиот фолклор со кој се гордееме! 98.1 ФМ Скопје.

 32. 0

  :

  Александар Македонски

  : Македонія : Кичево : Фолк / Етно / Кантрі : Македонська

  Ова е радио кое ја негува Македонската песна и Македонската култура. Нашата цел е многу едноставна, преку брановите на Радио Александар Македонски духовно да го обединиме целиот Македонски народ каде и да е во светот. 106.0 ФМ Кичево.

 33. 0

  :

  Канал 77

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  “Канал 77” е национална радио мрежа. “Канал 77” е партнерска станица на македонските редакции на “Радио Слободна Европа” и “Гласот на Америка”. 89.7 ФМ Скопје.

 34. 0

  :

  Antenna 5

  : Македонія : Скоп’є : Поп : Македонська

  Антена 5 Радио со идеја Македонија да има совре­мено хит радио со комплетно нов радио израз кое ќе понуди модерна европска програмска концепција. Антена 5 во Македонија го воведе светски најраспространетиот и најуспешниот радио формат- CHR. 95.5 ФМ Скопjе

 35. 0

  :

  5 FM

  : Македонія : Велес : Поп : Македонська

  Радио “5 ФМ” е терестријално радио, чиј програмски сервис е форматиран како „Говорно – музичко радио со претежно забавен општ формат“. “5 ФМ” зрачи во Велес, на фреквенција 107.1 MHz и функционира како локално радио.

 36. 0

  :

  Охрид 24

  : Македонія : Охрид : Поп : Македонська

 37. 0

  :

  Time FM

  : Македонія : Гевгелия : Поп : Македонська

  Радио Тајм ФМ е медиумска куќа која работи веќе 15 години и е единствено, а во исто време и најуспешно радио во гевгелиската околина. Работејќи по светски запишани стандарди, таканаречениот топ 40 формат на радио станица. 93.6 ФМ Гевгелија

 38. 0

  :

  Radio Bravo Blues & Jazz

  : Македонія : Куманово : Джаз / Блюз : Македонська

  Интернет радио станица од БРАВО Радио.

 39. 0

  :

  Радио Браво

  : Македонія : Куманово : Поп : Македонська

  Музичката програма на БРАВО Радио е комбинација од различни музички стилови, стари и нови. 88.5 ФМ Куманово.

 40. 0

  :

  Super Radio

  : Македонія : Охрид : Поп : Македонська

  “Супер Радио” емитува програма од 1992 година и е едно од први комерциjални радио станици во Македониjа. Емитува 24 часа стерео програма од контактен, музичко-забавен и информативен карактер. Охрид 97.0 ФМ.